Σε ματσάρα, μαχητής ο Παναργειακός προκρίθηκε στην παράταση της Ν. Αρτάκης

Ίσως το καλύτερο ματς από άποψης ισορροπιών, διακύμανσης, ενδιαφέροντος, αγωνιστικότητας… Η Ν. Αρτάκη έπαιξε στα ίσια τον Παναργειακό, κατάφερε να προηγηθεί, οι «Λύκοι» δάγκωσαν και έκαναν την ανατροπή, ισοφαρίστηκαν στις καθυστερήσεις και τελικά στην παράταση εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή, οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 9 παίκτες και έφτασαν στη νίκη – πρόκριση… Ματσάρα…

Περίπου 500 φίλαθλοι βρέθηκαν στο Ν. Κίλιμπας. Φιλοδοξίες να πρωταγωνιστήσει έχει φέτος ο Α.Ο.Ν.Α., στόχος η 5άδα για την ομάδα του Γ. Βαζάκα.

Ο Παναργειακός στο πρώτο του επίσημο παιχνίδι για φέτος, ήταν… προφίλ του έμπειρου προπονητή του. Ξεκίνησε σφιχτά, στο πρώτο 20λεπτο δε δέχτηκε φάση, μετά πήρε τον έλεγχο, δέχτηκε το 0-1 στο 27΄ από  τον Πολίτη, αλλά στο 30’ ισοφάρισε 1-1 Κωστίκα.  Στην επανάληψη οι Αργείτες μπήκαν δυνατά και στο 48΄το 1-2 με Χατζηδημητρίου, κλείστηκαν στην άμυνά τους και το κράτησαν μέχρι το 10ο λεπτό των καθυστερήσεων όπου ο Παπαδάκης ισοφάρισε σε 2-2.

Στην παράταση… ροντέο… Στο 106΄ο Τσούπρος δέχθηκε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, δυο λεπτά αργότερα δεύτερη κίτρινη είδε και ο Φατιόν και οι γηπεδούχοι συνέχισαν  με 9 παίκτες. Από το φάουλ στο 108΄ ο Πρίκας έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα 2-3.

Ν. Αρτάκη: (Γ. Κούτσης) Ντουμάνης, Παπαγγελής (90΄ Γιαλεδάκης), Κατσογιάννης (92΄Διονυσόπουλος), Στασινόπουλος, Τσούπρος, Καλλέργης (83΄ Κοροβέσης), Λάμπρου (59΄ Νιφορόπουλος), Φατιόν,  Καννούλας (59΄Γιαννιτσάνης), Παπαδάκης, Πολίτης

Παναργειακός: (Γ. Βαζάκας) Καραργύρης, Σαάντο, Ροκάι, Τσιώλης, Τσάνι (80΄Παναγιώτου), Τσιράκης (80΄Ντιαλό), Καρυπίδης, Πρίκας,  Κωστίκας (67΄ Καρέλης), Κουάνπα (52΄ Γιατέϊ), Χατζηδημητρίου