Μεσσηνία

Στο Κύπελλο Μεσσηνίας πετάει, Εράνη – Κυπαρισσία 4-0

Το Κύπελλο Betsson είναι ανάμνηση πια για τους φιλιατρινούς που μπήκαν με το δεξί και με επίδειξη δύναμης στις… εγχώριες διοργανώσεις. Νίκησαν στην έδρα τους 4-0 τον Α.Ο.Κυπαρισσίας και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας.

Συνδυάζοντας το ελκυστικό και επιθετικό ποδόσφαιρο με πολλά και όμορφα γκολ η Εράνη πιστοποίησε την ανωτερότητα της σκοράροντας δις σε κάθε ημίχρονο. Έχοντας πλουραλισμό στην επίθεση οι παίκτες του Βαγγέλη Στουρνάρα έφτασαν στην επικράτηση με τέσσερις διαφορετικούς σκορερ και σφράγισαν το εισιτήριο για την φάση των «16» του θεσμού.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Σαραντόπουλος στο 26’ ενώ με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Σπυρόπουλος πραγμάτωσε το 2-0. Στο 58ο λεπτό έγινε το 3-0 δια ποδός Χάρμπα και στο 71’ ο Μιχόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα εν μέσω έντονων χειροκροτημάτων.

Διαιτητής : Πλακογιάννης – Επόπτες : Γιαλλικάρης, Γεωργαντάς.

ΕΡΑΝΗ: Αντωνόπουλος, Καπλάνης, Μπινιώρης, Μπουρδέκας, Καρακατσάνης (76’ Πράνταλος), Ratto (61’ Σταθόπουλος), Σπυρόπουλος (61’ Μιχόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Σαραντόπουλος (76’ Φλαριώτης), Κόλλιας (61’ Martini), Χάρμπας.

Α.Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ (Τάκης Παναγόπουλος): Παππάς, Δρούλιας, Ντζουβάρας, Μπούνας, Μιχαλόπουλος, Ντιόπ, Σαούτης, Λεβεντάκης, Μούσα, Καραχάλιος, Πολυζωγόπουλος (55′ Καρίπης).