Βγάζει μάτια στο α΄ ημίχρονο ο Πανναυπλιακός 2-0 το Γύθειο, 3-2 τελικό (+ pics)

Χαλάλι του… Η μυστικοπάθεια και η ενημέρωση που δεν υπήρχε τόσο καιρό. Οι φίλοι του Πανναυπλιακού στο Τολό, όπου βρίσκεται φυσικά ο φωτογραφικός φακός του sportstonoto.gr για την ομάδα – αίνιγμα του 3ου ομίλου, τη βλέπουν την ομάδα να προηγείται του Πανγυθεατικού 2-0 στο ημίχρονο.

Πολύ καλή εμφάνιση από τους γηπεδούχους, καταιγιστικοί στο μεγαλύτερο διάστημα του α΄45λέπτου, είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο, μπροστά σε ένα ζεστό κοινό και χωρίς βασικούς παίκτες όπως δυο σέρβοι που διαθέτει για τους οποίους δεν έχουν εκδωθεί ακόμα τα δελτία.

Τα γκολ μέχρι τώρα Τρέσσα και Μαυρόπουλος. Το παρών στο γήπεδο και ο ιδιόρυθμος εκκεντρικός ζάμπλουτος ιδιοκτήτης της ομάδας του Ναυπλίου Παύλος Σέρρος με κάλτσες στα χρώματα της ομάδας παρακολουθεί με αγωνία από τις κερκίδες…

Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερες συγκινήσεις, με τον Πανγυθεατικό να ανεβάζει την απόδοσή του και να μειώνει στο 51’ 2-1 με τον Τσέα. Οι γηπεδούχοι όμως αντέδρασαν ισορρόπησαν για να φτάσουν στο 3-1 με τον Λιακόπουλο στο 80΄. Το 3-2 του Μαλτέζου στο 83΄ έκανε τα τελευταία λεπτά του ματς ροντέο, η μπάλα πάνω – κάτω, πίεζε ο Πανγυεθατικός αλλά οι “κόκκινοι” άντεξαν και μπήκαν με το δεξί στη χρονιά.

Φωτό από τον αγώνα και περισσότερα σε λίγο…