Ηλιούπολη – Παναχαϊκή 2-1: Με υπογραφή Βασιλούδη – Δηλώσεις (+videos)

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο ματς μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα με εντυπωσιακό σουτ του Μαυρία.

Η απάντηση της Παναχαϊκής ήρθε στο 42′, με τον Ντε Τόμας μετά από φάση διαρκείας, να παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και από κοντά να νικά τον Ντόκιτς, ισοφαρίζοντας σε 1-1 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ηλιούπολη μπήκε δυνατά και δικαιώθηκε στο 62′, όταν ο Βασιλούδης εκτέλεσε τον Στογιάνοβιτς από πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

• Ηλιούπολη (Παπαβασιλείου): Ντόκιτς, Καρανίκας (59′ Πολίτης), Να’α, Πολυχρόνης (59′ Κρέτσι), Μαριάνοβιτς, Λάμτσε, Βασιλούδης (74′ Μπλαντένοβιτς), Θωμαΐδης, Αλμέιδα (89′ Πατάπης), Μαυριάς, Αλεξόπουλος (59′ Μάνος).
  • Παναχαϊκή (Τάτσης): Στογιάνοβιτς, Πανάγου, Λυμπεράκης, Ζαμόρα (72′ Πολέτο), Μπαξεβάνος, Ζέκχοφ (78′ Κοζορώνης), Ρόβας (78′ Μαδριγάλ), Νίλι, Λεσάι (59′ Τραορέ), Ντε Τόμας, Παπατόλιος (59′ Καραγιάννης).