Με Σαλπιγγίδη, Τσούτση… επί 2, άλωσε το Αμύνταιο ο Τηλυκράτης Λευκάδας

Άστραψε και βρόντηξε στο Αμύνταιο ο Τηλυκράτης που μια εβδομάδα πριν το μεγάλο ντέρμπι με την πρωτοπόρο ομάδα των Τρικάλων, επιβλήθηκε 1-4 του Ερμή και είναι ένα «τρίποντο» από την κορυφή της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο της Γ’  Εθνικής.

Έγινε ένα γεμάτο ματς με συνολικά πέντε γκολ.  Οι “κυανέρυθροι” μπήκαν εξαιρετικά στο παιχνίδι και το “καθάρισαν” από νωρίς, μιας και πριν το ημίχρονο είχαν ήδη βρει τρεις φορές το δρόμο για τα δίχτυα! Μόλις στο 9ο λεπτό ο Σαλπιγγίδης έκανε το 0-1 και στο 13΄ ο Τσούτσης διπλασίασε τα τέρματα του Τηλυκράτη. Στο 43΄ ο Τσούτσης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στον αγώνα έκανε το 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 54΄ ο Σαλπιγγίδης με το δεύτερο δικό του προσωπικό τέρμα στον αγώνα έκανε το 0-4 για τον Τηλυκράτη. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι, ήταν να μειώσουν για το τελικό 1-4 με πεναλτι στο 75′.

Διαιτητής: Τσάνης (Κοζάνης), βοηθοί: Μητρόπουλος, Καλλινιώτης (Ημαθίας)

Τηλυκράτης Λευκάδας: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Τεγούσης, Περιστέρης, Σαλπιγγίδης, Κατσαμάγκας, Τσούτσης, Σκιαδάς, Μπελεβώνης, Καταγής, Ζδράβος.