Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη του Παναργειακού (+pics)

Μεγάλη νίκη στην Τρίπολη πέτυχε ο Παναργειακός για την 5η αγωνιστική στον νότιο όμιλο της Super League 2. H ομάδα του Άργους πέτυχε τη 2η (και μάλιστα συνεχόμενη) εκτός έδρας νίκη της κερδίζονταν τον Αστέρα Τρίπολης Β Aktor με 1-3. Με το σημερινό τρίποντο έφτασε τους 6 βαθμούς και απέδειξε πως δεν είναι μια ομάδα που θα παίξει το ρόλο του κομπάρσου στο πρωτάθλημα της Super League 2, όπως κάποιοι πίστευαν μετά τα πρώτα τρία ατυχή αποτελέσματα.

Οι «Λύκοι» που ήταν καλύτεροι στο α’ ημίχρονο, άνοιξαν το σκορ στο 41’ με ανάποδο ωαλίδι του Ντιαλό και έπειτα από εύστοχο πέναλτι του Καμπράν στο 44’ πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα με 0-2. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 51’ και ακολούθησαν δύο μεγάλες ευκαιρίες στα επόμενα δύο λεπτά με τους Καρυπίδη και Κωστίκα για να κάνουν το 1-3. Στο 59’ ο Καμπράν σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι έπειτα από ωραίο συνδυασμό με τον Τσάνι. Στο 81’ ο Τσιράκης, που λίγα λεπτά νωρίτερα είχε μπει ως αλλαγή, έκανε το 1-3, έπειτα από ασίστ του Καμπράν.

Διαιτητής: Ξηρογιαννης (Βοιωτιας) και βοηθοί: Φιλος (Βοιωτίας), Κακαφωνης (Αχαϊας)

Αστέρας Β’ AKTOR (Βεργέτης): Γραμματικάκης, Ελκασάμπ (77′ Καλά), Μπουσάι, Τουρκοχωρίτης, Λάσκαρης, Γκρόζντανιτς, Ντέτλερ (46′ Αντεσίνα), Προύντζος (65′ Παπαδημητρίου), Κετού, Κωστέας, Οκό (57′ Μπατζώνης).

Παναργειακός (Βαζάκας): Καραργύρης, Καρυπίδης (82′ Παναγιώτου), Σάαντο, Ροκάι, Καρέλης, Τσάνι, Λύγκας (71’ Καμγκά), Κωστίκα (60’ Χατζηδημητρίου), Τσιώλης, Ντιαλό (71’ Τσιράκης), Καμπράν (82′ Λαουκζέμις).