Τεράστιος Τηλυκράτης υποχρέωσε τα Τρίκαλα στην πρώτη τους ήττα

Μια μεγάλη νίκη πήρε  ο Τηλυκράτης στο Πλάτωνας Γρηγόρης υποχρεώνοντας το φαβορί του ομίλου, την ομάδα των Τρικάλων στην πρώτη της ήττα. Ποιός είπε ότι το φαβορί για άνοδο είναι τα Τρίκαλα… Ψυχωμένος, οργανωμένος, διαβασμένος ο Τηλυκράτης, καθήλωσε επιθετικά τους φιλοξενούμενους, επέβαλε το ρυθμό του, με έξυπνη τακτική ήλεγξε το ρυθμό και σκόραρε την κατάλληλη ώρα για να πάρει μια σπουδαία νίκη.
Πρωταγωνιστές ο Κωστής Τεγούσης που έβαλε με κεφαλιά στο 81′ το πρώτο γκολ της ομάδας μας και ο Κωνσταντίνος Ζδράβος ο οποίος έκανε το τελικό σκορ με γκολ που πέτυχε με σουτ στις καθυστερήσεις.

Το φιλμ του αγώνα

4′ Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ζδράβο

9′ Παράλληλη σέντρα του Σινγκ δεν μπόρεσε ο Σαμαντάς εξ επαφής να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

16′ Ο Αλεξίου βρέθηκε απέναντι απο τον Ραγιά έκανε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας του Τηλυκράτη έβγαλε σωτήρια σε κόρνερ

45′ Σουτ του Ζδράβου από καλή θέση μπλόκαρε σταθερά ο Γκέκας

52′ Κίτρινη στον Σαμαντά

60′ Ο Βλιώρας στην θέση του Λουκά

65′ Τεράστια επέμβαση του Γκέκα σε εξ’ επαφής σουτ του Περιστέρη

69′ Εκτός ο Σαλπιγγίδης μέσα ο Τουρλίδας

74′ Ο Πατρώνης στην θέση του Σαμαντά

75′ Ατομική προσπάθεια του Σινγκ και σουτ μπλόκαρε ο Ραγιάς

81′ Ο Τεγούσης με κεφαλιά πέτυχε το 1-0 για τον Τηλυκράτη

83′ Φάουλ του Σινγκ έβγαλε ο Ράγιας

85′ Ο Μπραντίτσας στην θέση του Αμπτελάχ

90+2 Ο Ζδράβος με σουτ γράφει το 2-0 για τον Τηλυκράτη

Τηλυκράτης Λευκάδας: Ραγιάς, Μπεκατώρος, Λαζαρίδης, Τεγούσης, Περιστέρης, Σαλπιγγίδης, Κατσαμάγκας, Σκιαδάς, Μπελεβώνης , Ζδράβος, Παπανίκου

ΑΟ Τρίκαλα: Γκέκας, Σκούπρας,,Κωστόπουλος, Σκόνδρας Ι., Κατσαντώνης, Αμπτελάχ, Σκόνδρας Ν., Σαμαντάς, Αλεξίου, Σίνγκ, Λουκάς