Καλαμάτα

Αστέρας Β’ – Καλαμάτα: “Χ” (0-0) σε όλα σήμερα στην Τρίπολη… (+pics)

Αστέρας Β’ – Καλαμάτα: “Χ” (0-0) σε όλα σήμερα  στην Τρίπολη… (+pics)

Αποστολή στην Τρίπολη:  Μόλις  έληξε  το φιλικό παιχνίδι με τελικό αποτέλεσμα  μια “λευκή” (0-0) ισοπαλία  ανάμεσα  στον Αστέρα Τρίπολης Β’ και την Καλαμάτα  είχαμε  πριν λίγα  μόλις  λεπτά  στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”…

Και οι δύο ομάδες  έπαιξαν  – κλασικά  βέβαια  πάντα  για την Μαύρη Θύελλα  του Νίκου Αναστόπουλου  – πολύ  σφικτά  στην άμυνα, ενώ με αντεπιθέσεις  προσπαθούσαν να απειλήσουν και να αιφνιδιάσοθν την αντίπαλη εστία χωρίς  όμως  αποτέλεσμα  και για τους δύο.

H Καλαμάτα μπήκε καλύτερα στο ματς και απείλησε στο 3ο λεπτό όταν ο Μορέιρα δεν μπόρεσε να σκοράρει με πλασέ μετά από μπαλιά του Μπαράλες. Στο 21ο λεπτό το σουτ του Πίρινεν μπλόκαρε ο Αρχοντακάκης.

Ο πρόεδρος και ο προπονητής του Παναργειακού σήμερα στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης “

Η Καλαμάτα  πάντως  στο 57′ κέρδισε  πέναλτι,  το οποίο  πήρε  την μπάλα  και το εκτέλεσε  ο Παμλίδης  στέλνοντας όμως  την μπάλα  άουτ.

H αρχική ενδεκάδα  της Μαύρης Θύελλας:

Καλαμάτα: Κότσαρης, Ουές, Βαλεριάνος. Τσελεπίδης, Στρούγγης, Πίρινεν, Ριένστρα, Κατάλντι, Μορέιρα, Μπαράλες, Γρίβας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Λαδάς, Κωνσταντινόπουλος, Φρίμπονγκ, Παμλίδης, Ντιγκινί, Ξενιτίδης, Ουμρέντα, Αναστασόπουλος, Στίκας, Χότζα και Κάστορας.

Αστέρας Τρίπολης Β: Αρχοντακάκης, Γρομητσάρης, Λάσκαρης, Μπουσάι, Κάρδαρης, Σαμπάιο, Μπουλούλης, Ντέτερ, Κετού, Κωστέας, Οκό.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Καραγλάνης, Ρουμελιώτης, Κεδίκογλου, Μπατζώνης, Τουρκοχωρίτης, Τουρούκης, Νούλας Κάλα, Παπαδημητρίου.