Έτσι βγήκε πρωταθλητής χειμώνα ο Αστέρας Βλαχιώτη στον 7ο όμιλο!

Μάχη λοιπόν σώμα με σώμα Αστέρα Βλαχιώτη και Ναυπλίου 2017 για τον τίτλο σε 70 όμιλο της Γ’ Εθνικής, με την ομάδα όμως της Λακωνίας μας να παίρνει και εδώ στα σημεία τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα!

Έχει βλέπετε καλύτερο συντελεστή τερμάτων (έχει δεχθεί λιγότερα τέρματα στον πρώτο γύρο) αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα, παρότι είναι ισόβαθμος με το Ναύπλιο 2017 με 28 βαθμούς μετά από 13 αγωνιστικές στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Στο δια ταύτα, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 22′ με κεφαλιά του Πούτση και με αυτό το προβάδισμα πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη το τέρμα του Διαμαντάκη στο 48′ έφερε την ομάδα του Αστέρα Βλαχιώτη ακόμη πιο κοντά στο τρίποντο! Ωστόσο, πέντε λεπτά πριν τη λήξη ο Ντίνος κατάφερε να μειώσει για τους φιλοξενούμενους και να διαμορφώσει το τελικό 2-1.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες καθώς αποθλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα οι Τριανταφύλλου (Αστέρας Βλαχιώτη) και Δημητρίου (Θύελλα Πατρών).

Αστέρας Βλαχιώτη: Διαμαντής, Κουρτέσης, Μπριλάκης, Τσούπρος, Διαμαντάκης, Αναστασόπουλος, Πούτσης (87′ Σνιεγκ), Δωματάς (86′ Τριανταφύλλου), Νικλητσιώτης, Παλιάτσος (65′ Σιαλμάς), Παπούλης (73′ Ζαϊμι).

Θύελλα Πατρών: Σουτζόγλου, Κατριβέσης, Αδαμόπουλος (75′ Κούρτης), Δημητρίου, Δασούρας, Βουτσινάς, Μπούμπαλης, Σπανός (84′ Βλαχονικολέας), Ντίνος, Κωνσταντινίδης Κ. (15′ Νικολάου), Σκεπετάρης.