Μεσσηνία

Κύπελλο Μεσσηνίας: “Φωνάζει” το Αρφαρά για την διαιτησία με την Στενωσιά

Κύπελλο Μεσσηνίας: “Φωνάζει” το Αρφαρά για την διαιτησία  με την Στενωσιά

Με σκόρερ τον Θανάση Χρόνη στο 12′, ήταν αρκετό για τον ΑΟ Στενωσιάς νά νικήσει με 1-0 τον Αστέρα Αρφαρών και νά περάσει στην επόμενη φάση του θεσμού.

Ο αγώνας έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που έκανε δύσκολο τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων για να παίξουν καλό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο με καλοκαιρινό καιρό οι γηπεδούχοι, κράτησαν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τελευταίο σφύριγμα παρά τού ότι το Αρφαρά πίεζε για τήν ισοφάριση έτσι πέρασαν στον επόμενο γύρο όπου θα αντιμετωπίσουν τον Μεσσηνιακό εντός έδρας.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αράπης με βοηθούς τους Α. Μιχαλόπουλο και Μπούτζαλη. Παράπονα έχει ο Αστέρας Αρφαρών, σε γκολ που ακυρώθηκε…

ΑΟ ΣΤΕΝΩΣΙΑΣ: Μανικάκης, Μαντής (60′ Π. Καγιανάς), Αλεβίζος, Φιλόπουλος, Θοδ. Καλογερόπουλος (75′ Στ. Καγιανάς), Σταματελόπουλος, Αθ. Χρόνης, Αθ. Ηλιόπουλος (80′ Φ. Ηλιόπουλος), Μέτσο, Λυμπερόπουλος, Βαγ. Καλογερόπουλος (60′ Σούλα).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Μαθιός, Κ. Φέστας, Χριστόπουλος, Σίνος, Στ. Φέστας, Γιαννακούντζος, Κ. Μωραγιάννης, Π. Μωραγιάννης, Σακκάς, Καπόγλης, Τσιλίκος (65′ Μπαράι)