Λεβαδειακός-ΟΦΗ 1-1: Στο 95′ “τσίμπησαν” βαθμό οι Κρητικοί

Ο Λεβαδειακός βρέθηκε πολύ κοντά στην πρώτη του νίκη στη φετινή Super League, όμως ο ΟΦΗ κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 , αφήνοντας τον Λεβαδειακό με την πίκρα της χαμένης ευκαιρίας για το πρώτο φετινό τρίποντο.

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Λεβαδειακό και ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική της Super League έληξε με μοιρασιά, 1-1, στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.

Αν και το ματς δεν είχε πολλές εντυπωσιακές φάσεις, το τέλος ήταν συναρπαστικό, με τον ΟΦΗ να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις και να διατηρεί το αήττητο σερί του για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι, ενώ ο Λεβαδειακός έχασε την ευκαιρία για την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα, έχοντας τον έλεγχο και τις περισσότερες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλα αυτά, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ αμέσως μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, με ένα εξαιρετικό γκολ του Μπάλτσι στο 46′. Ο ΟΦΗ, από την πλευρά του, προσπάθησε να ανεβάσει ρυθμό μετά το γκολ και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά του Μαρινάκη.

Λεβαδειακός (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Βίχος, Τσάπρας, Ρομό, Μπάλτσι, Μεχία (82′ Κωστή), Παπαδόπουλος, Πεντρόζο (87′ Εραμούσπε), Τσόκαϊ (46′ Πλέγας), Λιάγκας, Ζίνι (64′ Γιαννιώτας).

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γκονθάλεθ (78′ Μαρινάκης), Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Μπάκιτς (54′ Αποστολάκης), Μπαΐνοβιτς (78′ Καραχάλιος), Φούντας (78′ Ριέρα), Νους (61′ Σαλσίδο), Σενγκέλια, Γιουνγκ.