Ποδόσφαιρο

Νίκησε… φιλικά 3-0 η Καλλιθέα

Στο πρώτο της φιλικό προετοιμασίας εν όψει της σεζόν 2024/25, η Athens Kallithea FC επικράτησε με 3-0 της αλβανικής KF Skënderbeu Korçë στο Προπονητικό Κέντρο Ευάγγελος Παντελίδης στην Πτολεμαΐδα το απόγευμα της Τρίτης.

Στο 45ο λεπτό, η AKFC πήρε το προβάδισμα από μία αριστοτεχνική απευθείας εκτέλεση του Javier Matilla. Η AKFC βρήκε δίχτυα δύο ακόμη φορές στην επανάληψη, με τον Νίκο Καινούργιο να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, και τον Γιάννη Λουκίνα να βρίσκει το τρίτο γκολ από κάθετη πάσα του Ορέστη Τσιντώνη λίγο πριν τη λήξη του αγώνα.

Athens Kallithea: Bernabé, Matyjewicz, Πασαλίδης, Τσιβελεκίδης, Soiri, Δοκιμαστικός παίκτης, Matilla, Μανθάτης, Moutinho, Βασιλόγιαννης, Uldriķis – Αναπληρωματικοί: Γκέλιος, Κυνηγόπουλος, Silva, Τσιντώνης, Σαρδέλης, Τουλγέρογλου, Λουκίνας, Δοκιμαστικός παίκτης