Πανναυπλιακός – Λουτράκι 0-0, το χειροκρότημα κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι (+pics)

Ματς για γερά νεύρα στο Τολό. Ισοδύναμες οι δυο ομάδες Πανναυπλιακός Ηρακλής – Α.Ο.Λουτρακίου, διεκδίκησαν με πάθος και δύναμη τη νίκη και τελικά έγινε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι, όπου η δύναμη κυριάρχησε της ποιότητας και της ουσίας.

Οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τελικά τους βαθμούς, αν και ο Α.Ο.Λ. είχε τέρμα που του ακυρώθηκε, δοκάρι και ενώ έμεινε με 10 παίκτες στα τελευταία 20 λεπτά, ήταν εκείνος που πίεσε, έχασε ευκαιρίες και πλησίασε πιο κοντά στο γκολ. Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο χειροκρότησαν τους φιλοξενούμενους ενώ αρνητική εντύπωση έκανε και σχολιάστηκε το γεγονός ότι οι παίκτες του Πανναυπλιακού με τη λήξη έφυγαν κατ’ ευθείαν για τα αποδυτήρια και δεν χαιρέτησαν τους φίλους της ομάδας. 0-0 ήταν το αποτέλεσμα στο α΄ μέρος, μετά από μια αμφίρροπη αναμέτρηση, στην επανάληψη ανέβηκαν οι ρυθμοί εκατέρωθεν.

Οι φιλοξενούμενοι όπως προαναφέραμε σκόραραν αλλά το γκολ ακυρώθηκε με 3λεπτη καθυστέρηση και εν μέσω έντασης, αφού στην αρχή υποδείχτηκε το γκολ, αλλά κατόπιν ενδοσυνεννόησης διαιτητή και επόπτη άλλαξαν απόφαση. Στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι πήρε… άγρια ομορφιά, με τις άμυνες να χαλαρώνουν και τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στην επίθεση, αλλά όταν έμεινε με παίκτη παραπάνω ο Πανναυπλιακός αντί να το εκμεταλλευτεί το Λουτράκι ήταν αυτό που πατούσε καλύτερα στο γήπεδο.

Ο φωτογραφικός φακός του sportstonoto.gr  βρέθηκε και στο Τολό καταγράφοντας μεταξύ άλλων και ωραίες παρουσίες στην κερκίδα…

Διατητής; Μάρκος, Αντωνόπουλος, Κατσογιάννης

ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ (Μάρκο Μάλοβιτς): Μάνος (46′ Παναγάκος), Ντράγκιτς (53′ Καμπεράι), Πούλος, Μαυρόπουλος, Μούγιος, Μαρίνης, Ζήση (53′ Μπάτζιτς), Μπέκα, Σινανι (46′ Φλώρος), Κόμπελιτς, Μπάτσι (53′ Τρέσα).

Λουτράκι: Τουργέλης, Καμαρός, Δημητρίου, Παΐνέσης, Αργυρόπουλος, Δαμουλιάνος, Κορφούζι (54΄ Λαζαρίδης), Λιμνιώτης, Τσέλιος (28΄ λτ Παπαγεωργίου), Χαρτσιάς, Κατσούκης (74΄ Πέτρου)