Πανσερραϊκός-Λεβαδειακός 2-2: Συναρπαστικό ματς χωρίς νικητή

Ο Πανσερραϊκός πήρε προβάδισμα 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Λεβαδειακός αντέδρασε δυναμικά στο δεύτερο και κατάφερε να αποσπάσει την ισοπαλία (2-2) σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών. Οι Βοιωτοί αγωνίστηκαν με δέκα παίκτες από το 79′ λόγω αποβολής του Μορέιρα.

Πηγή: ertsports.gr

Το παιχνίδι ξεκίνησε δυναμικά για τον Πανσερραϊκό, με μια μεγάλη ευκαιρία στο 6ο λεπτό όταν ο Μπετανκόρ βρέθηκε μόνος με τον Γκαραβέλη, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Ο Λεβαδειακός αντέδρασε γρήγορα, με τον Όζμπολτ να απειλεί στο 13’, όμως ο Γκουγκεσασβίλι απέκρουσε. Στο 27′, ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ με ωραία ενέργεια του Σαλαζάρ, ενώ λίγο αργότερα ο Τσοκάι σημείωσε αυτογκόλ, δίνοντας προβάδισμα 2-0 στους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος, ο Λεβαδειακός μπήκε δυνατά και μείωσε στο 56’ με γκολ του Μπάλτσι. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 75’ ισοφάρισαν με τον Ρομό. Παρά την αποβολή του Μορέιρα στο 79’, ο Λεβαδειακός δεν έμεινε πίσω, με τον Κωστή να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 90+3’. Το 2-2 έμεινε μέχρι το τέλος σε ένα ματς γεμάτο ένταση.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης

Πανσερραϊκός: Γκουγκεσασβίλι, Πεταυράκης, Κουτσογούλας (83′ Δεληγιαννίδης), Μπέργκστρομ, Φαρές (63′ Ντέιβιντσον), Στάικος, Λιάσος, Σαλαζάρ (63′ Τέρζιτς), Ντέλετιτς, Τομάς (72′ Χατζηστραβός), Μπετανκόρ (72′ Γκίγκιτς).

Λεβαδειακός: Γκαραβέλης, Τσάπρας, Παπαδόπουλος (75′ Γιαννιώτας), Λιάγκας, Βήχος, Μορέιρα, Τσοκάι (75′ Κωστή), Πεντρόσο (75′ Κάσσος), Μπάλτσι, Γιοκέ (31′ Ζίνι), Όζμπολτ (63′ Ρομό).