Στους “16” το Αιγάλεω!

Στους “16” του Κυπέλλου προκρίθηκε και το Αιγάλεω που νίκησε με 3-2 τον Καμπανιακό.

Ο Τσούκαλος έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 9′ και ο Βάρκας διπλασίασε το προβάδισμά τους στο 49′.

Ο Εππά μείωσε στο 58ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους που είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 71′ όμως αστόχησαν σε πέναλτι. Ο Νίκολλι ανέκτησε το προβάδισμα δύο τερμάτων για το Αιγάλεω δέκα λεπτά πριν το φινάλε ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 90’+1′.

Αιγάλεω (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Ταμπάς, Ουνγιαλίδης, Ζιούλης, Καρρίκι, Καραμπάς, Καρβούνης, Βάρκας, Ζούνης, Νταβιώτης, Τσούκαλος (46΄ Νίκολι).

Καμπανιακός (Κώστας Γεωργιάδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος, Φροσύνης, Παπαστεριανός, Κολλαράς (46΄ Μποζίδης), Παπακωνσταντίνου, Σαρβανίδης, Έππας, Γαρύφαλλος (70΄ Διαμαντόπουλος), Κωτσόπουλος, Μάνιος.